Megújult az együttműködés

Békés megyei delegáció utazott Észak-Szumátrába T. Erry Nuradi, M.Si. Észak-Szumátra Tartomány kormányzója meghívására. A látogatás elsődleges célja a korábban már előkészített együttműködési megállapodás aláírása volt. A Békés megye és Észak-Szumátra Tartomány között, még 2010-ben kötött testvérmegyei megállapodás 2015-ben lejárt, de mindkét fél célja az volt, hogy folytassák a megkezdett munkát és kiszélesítsék az együttműködést. A […]

Újabb nyertes megyei pályázatok

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében újabb Békés megyei pályázatok kaptak zöld utat. Korábban 8,1 milliárd forintnyi pályázat (foglalkoztatási paktum, közlekedésfejlesztés) már pozitív elbírálást kapott, május elején született meg 18,3 milliárd forint értékben 179 pályázatról támogató döntés, majd 3,625 milliárd forint összegben 32 projekt kapott zöld utat, ezt követően 1,666 milliárd forint értékben […]