A korábbi elnökök kaptak ismét bizalmat

Alakuló ülést tartottak a Békés megyei nemzetiségi önkormányzatok. Elnököt, alelnököt választottak, és szervezeti és működési szabályzatot vizsgáltak felül. Október 13-án nemzetiségi képviselőkre is voksoltak az állampolgárok. Békés megyében négy megyei nemzetiségi önkormányzat működik: német, roma, román és szlovák. Alakuló üléseiken a mandátumuk átvétele után esküt tettek, majd a Békés Megyei Területi Választási Bizottság elnökhelyettese, dr. […]