Köröstarcsai és békéscsabai iskola képviseli Békés vármegyét a hungarikum vetélkedő országos döntőjében

Lezárult a „Viharsarki értékeink” vetélkedősorozat, melynek vármegyei döntőjét Békéscsabán rendezték meg március 13-án. Általános iskolai korosztályban harmadik helyezést ért el a Mezőhegyesi József Attila Általános Iskola és Kollégium „Hegyesi betyárok” csapata, míg második helyen a békéscsabai Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola „Almáspiték” csapata végzett. Az Agrárminisztérium által megszervezésre kerülő országos döntőn Békés vármegyét […]
Hat elnöki elismerést adtak át az ünnepi közgyűlésen

Békés Vármegye Önkormányzata március 15-ei nemzeti ünnepünk alkalmából díszünnepséget tartott pénteken a Békéscsabai Jókai Színház Vigadó termében. Az ünnepi közgyűlésen hat elnöki elismerést adtak át. A díszünnepség a Békéscsabai Jókai Színház a „Forradalom szerelmei” című előadásával vette kezdetét, majd Molnár Sándor vármegyei elnök beszéde következett. Kiemelte, hogy szabadként érkeztünk a Kárpát-medencébe, és hogy mindig is […]
