Tervezés alatt a 47-es számú főút fejlesztése Körösladány és Békéscsaba között

Projektindító értekezletet rendezett az Építési és Közlekedési Minisztérium október 24-én, Békéscsabán a Vármegyeházán, ahol a 47. számú főút fejlesztésében érdekelt települések vezetőit tájékoztatták a kivitelezők és a projekttel foglalkozó szakemberek. Az Építési és Közlekedési Minisztérium a „Berettyóújfalu – Békéscsaba közötti 2×2 sávos közúti kapcsolat engedélyezési- és kiviteli terveinek készítése 4 részben” tárgyban közbeszerzési eljárást indított […]
Megválasztotta alelnökeit, bizottsági tagjait a közgyűlés

Rendkívüli ülésen választotta meg két főállású és egy társadalmi megbízású alelnökét Békés Vármegye Önkormányzata, október 17-én a Vármegyeházán. A testületi ülésen továbbá megalakultak a bizottságok, melyeknek nevesítették tagjait és elnökeit. A közgyűlés első napirendi pontként döntött Békés Vármegye Önkormányzata Közgyűlése és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról, amelyet egyhangúan 16 igen szavazattal elfogadtak. Az alelnökök megválasztása […]
