Megalakult a Békés vármegyei közgyűlés, megválasztották az új elnököt
Október 7-én, a Békéscsabai Jókai Színház Vigadó termében tartotta alakuló ülését Békés Vármegye Önkormányzatának Közgyűlése. A grémium tagjai esküt tettek és átvették esküokmányaikat. A Békés vármegyei közgyűlés elnökének a június 9-ei önkormányzati választáson a Fidesz-KDNP-s listát vezető Molnár Sándort választották meg.
A június 9-ei önkormányzati választás eredményeként a Fidesz-KDNP 9, a Mi Hazánk 3, a Momentum és a DK pedig 2-2 mandátumot szerzett a Békés vármegyei közgyűlésben.
A vármegye közgyűlésének tagjai:
a Fidesz-KDNP részéről Molnár Sándor, dr. Onody Gyula, Kónya István, Mucsi András, Szebellédi Zoltán, Farkas Tamás, Szegedi Balázs, Lehóczkiné Timár Irén Mária és Seres Péter;
a Mi Hazánk képviseletében Földesi Mihály, Schultz Gábor és Vidó Attila;
a Momentum részéről Németh Sándor és Kátai Attila;
a DK képviseletében Szabó Jánosné és Molnár Gábor.
Az eseményen dr. Takács Árpád főispán köszönőjében hangsúlyozta: az elmúlt öt évben a Békés vármegyei közgyűlés a jogszabályok szerint, szakszerűen, a rendeltetésének megfelelően működött. Úgy véli, Békés vármegye jól használta fel a rendelkezésre álló támogatásokat és a vármegyei önkormányzat szorosan együttműködött a településekkel.
A Békés vármegyei közgyűlésbe bekerült önkormányzati képviselők esküt tettek, majd pedig átvették esküokmányaikat dr. Magyari Jánostól, a Békés Vármegyei Területi Választási Bizottság elnökétől.
A munkaterv szerint a közgyűlés tagjai javaslatot tettek a leendő elnök személyére, majd titkos szavazáson adták le voksukat. A közgyűlés minősített többséggel Molnár Sándort (Fidesz-KDNP) választotta meg a pozícióra. Molnár Sándor a vonatkozó jogszabály szerint elnökként is esküt tett, illetve esküokmányt vett át Lehóczkiné Timár Irén Mária korelnöktől.
Székfoglaló beszédében Molnár Sándor vármegyei elnök megköszönte a bizalmat és ígérte, hogy az eskühöz híven végzi feladatait. Az aradi vértanúk emléknapját követően felhívta arra a figyelmet, hogy bár az aradi vértanúk is különböző nemzetiségeket, vallási felekezeteket, irányzatokat képviseltek, a nemzet érdekében összefogtak és közösen küzdöttek.
–Most, békés időszakban is az a feladat, hogy közösen dolgozzunk, ellátva azt a feladatot, amire a választóktól felhatalmazást kaptunk. Összefogással, együtt gondolkodással
szeretnénk tovább folytatni azt a munkát, amelyet az előző testület megkezdett a vármegye fejlődése érdekében. Békés vármegye kiváló adottságokkal rendelkezik és vannak olyan lehetőségek, amelyeket egyelőre nem aknáztak ki. Nyitottak vagyunk mindenféle javaslatra, azonban szükséges hangsúlyozni, hogy a véleménykülönbségeket helyezzük szakmai alapokra, hogy ne legyen a Békés vármegyei közgyűlés politikai csatározások színtere – hangsúlyozta az elnök.
Az alakuló ülés zárásaként Zalai Mihály, a Békés vármegyei közgyűlés leköszönő elnöke átadta a Vármegyeháza kulcsát az újonnan megválasztott elnök, Molnár Sándor számára.